Hojdačky nie len pre deti

Hojdanie ako také je pre nás prirodzené a upokojujúce. Má blahodárny vplyv na našu psychiku. Veď už naše mamy nás hojdali v náručí či v kolíske. Potom sme sa hojdali na hojdačkách na detskom ihrisku, neskôr na stoličke v školských laviciach 🙂 Hojdanie je teda súčasťou nášho života a v ľuďoch vyvoláva príjemné pocity, častokrát priam nostalgické.

Keď sa povie hojdanie, obvykle si predstavíme drevenú hojdačku zavesenú na strome, teda v exteriéri. Hojdačky na dvoroch a terasách sa stali veľmi populárnymi. Niet nad oddych v hojdacej sieti alebo kávu vypitú na terase v rytme hojdania. Exteriérový charakter hojdačiek je dnes prenášaný aj do interiéru. A práve tu sú hojdačky stále populárnejšie!

Samozrejme najprv musíme spomenúť deti! Hojdačky sa stále viac a viac stávajú obľúbeným prvkom pri zariaďovaní detských izieb. V izbičke sa tak dá vyšantiť napríklad aj keď vonku prší. Deti hojdačku v izbe vnímajú ako dobrodružstvo. Hojdanie im je príjemné a pomáha deťom ponoriť sa hlbšie do sveta fantázie. Čítať knižku v hojdačke je predsa príťažlivejšie ako na stoličke za stolom alebo v posteli. A priznajme sa, aj pre nás dospelých.

Hojdačky nie sú ale novinkou ani v iných miestnostiach v dome. Obývaciu izbu osviežia, dodajú jej hravý charakter a verte či nie, bude stále obsadená.

Svoje miesto si hojdačky našli aj vo verejných priestranstvách. Hlavne v reštauráciách či kaviarňach. Nie je nad ten pocit, keď si s najlepšou kamarátkou vypijete kávu po náročnom dni. A popritom sa obe samozrejme pohupujete 🙂

Hojdačky sú skvelé! Obľúbili sme si ich aj my a preto ich môžete nájsť aj v našich návrhoch. Držíme hojdačkám palce, nech je ich stále viac a viac!

Neviete si to predstaviť? Ak potrebujete poradiť s umiestnením, či navrhnúť dokonalý tvar a prevedenie hojdačky do Vášho interiréru, radi Vám pomôžeme!