Návrh RD Trnava

Tento návrh rodinného domu v Trnave bol robený v štýle škandinávskeho vidieka, ktorý je plný svetla. Biele steny, ktoré rozjasňujú celý interiér sú v kontraste s pastelovými solitérmi a doplnkami. Jednoduché línie interiéru sú zase v kontraste s vidieckym nábytkom. Krásu tohto interiéru podčiarkuje vysoký strop s priznanými strešnými trámami, ktoré sa stali dominantou celého interiéru. Vďaka vysokému stropu vznikla otvorená nadzemná galéria s prístupom po rebríku, ktorá slúži majiteľom ako knižnica a oddychový priestor pre celú rodinu.

Kvôli lomenému pôdorysu domu vznikli v dome miestnosti s nepravidelným tvarom – kúpelne. Kúpelne  sú navrhované v štýle škandinávskeho vidieka rovnako ako zvyšok interiéru rodinného domu. Keramický obklad pripomínajúci tehlu a zaujímavý a trendy „hexagon“ obklad dodávajú kúpelniam hravosť a svoj osobitý štýl.

V dome sa nachádzajú dve kúpelne – veľká kúpelňa pre celú rodinu a malá kúpelnička, do ktorej je vstup iba z rodičovskej spálne. Rovnako je v dome samostatné WC.

Požiadavkou majiteľky rodinného domu bolo útulné zariadenie technickej miestnosti, aby sa jej v nej pohodlne pracovalo. Nevzhľadný kotol sme skryli do vstavanej skrinky na mieru, výklenok nepravidelného tvaru poskytol priestor rovnako pre vstavanú skriňu a tak vznikol odkladací priestor. Práčka a sušička s praktickou pracovnou doskou a umývadlom poskytujú pohodlie pri práci a poličky nad pracovnou doskou zase zútuĺňujú celý priestor.

Detská izbička s vysokými stropmi a kopou úložného priestoru pre dve malé princezné, ktorá má primárne slúžiť na oddych. Na hranie majú druhú, uvidíte nižšie.

Obe detské izbičky obsahujú prvky marhuľovo oranžovej farby – obľúbenej farby týchto dvoch malých slečien.

Druhá detská izbička bolo navrhovaná ako herňa. Doslova a do písmena. Rodičia svoje detičky vychovávajú tak, aby mali čo najviac slobody a mohli popustiť uzdu svojej fantázii a tiež učiť sa pohybovým zručnostiam. V izbičke sa nachádza lezecká stena, rebrík, ktorým sa dá vyjsť na vyvýšenú plošinu, hojdacie závesné kreslá, písacia tabuľa a kútik na kreatívnu tvorbu.

Spálňa je jednoduchá, ladená prevažne do sivej farby s prvkami dreva a doplnkami v tyrkysovej farbe – obľúbenej farbe mladých manželov. Útulné sedenie v okne so zabudovanou knižnicou dodáva osobitý ráz celej miestnosti.