Návrh interiéru RD – Šoporňa pri Seredi

Návrh interiéru rodinného domu v obci Šoporňa pri Seredi s krásnymi vysokými stropmi naplno otvoril dvere našej fantázii.
V interiéri prepojenej obývacej izby s kuchyňou a jedálňou je použitá elegantná kombinácia bielej a sivej farby spolu s prirodzeným vzhľadom dreva. Dominantou interiéru sa stáva krb s mramorovým obkladom  a betónovou stierkou, ktorá plynule prechádza po priľahlej stene. Krásnym doplnkom, ktorý vnáša do interiéru prírodný ráz sa stal masívny živý obraz pozdĺž steny v obývacej miestnosti.

Priestranná kúpelňa v sebe nesie prvky z obývacej izby a to betónový dekor na dlažbe a obkladoch stien v kombinácii s drevom a bielou farbou. Dominantou tejto miestnosti sa stáva moderná samostatne stojaca vaňa na pódiu, ktoré plynule prechádza do podstavy sprchového kúta.

V dome sa tiež nachádza samostatné WC, ktoré je navrhnuté v rovnakom duchu ako kúpelňa.

Podmienkou majiteľov domu pri tvorbe návrhu bola priestranná pracovňa, ktorá by zároveň mohla slúžiť ako domáca kancelária na vítanie klientov ale aj hosťovská izba. Pracovný kút do tvaru L so sedením pre klientov je z rovnakých materiálov ako dominantná knižnica pozdĺž celej miestnosti. Miestnosť dopĺňa zaujímavá rozťahovacia sedacia súprava pre hostí. Celý interiér tejto miestnosti je ako zvyšok interiéru domu ladení v bielej a sivej farbe doplnenej o drevodekor. Táto miestnosť je doplnená o hravú kombináciu pastelových odtieňov žltej a modrej farby, ktoré interiér krásne rozjasňujú.

Vo vstupnej chodbe je použitý iba jednoduchý kus nábytku na sedenie s veľkým zrkadlom doplneným o cetrisový obklad v cementovom dekore. Chodba nepotrebuje masívny nábytok ani úložný priestor, nakoľko na hneď vedľa vstupných dverí nachádza priestranný šatník.

Spálňa by mala byť útulným miestom, ktoré už pri vstupe navodí oddychovú atmosféru. Táto miestnosť je ladená v tmavších odtieňoch ako zvyšok domu. Tmavosivý nábytok a biele steny sú doplnené o dominantný obklad steny za čelom postele v dekore dreva. Zo spálne je vstup do šatníka, ktorý sme zakryli posuvnými dverami bez úchytov a so skrytou konštrukciou.