Príklady štýlov interiéru

Príklady štýlov sú pre Vás iba inšpiráciou a odrazovým mostíkom pri výbere toho správneho interiéru pre Vás.

Industriálny štýl

Zaujímavé nápady, prekvapivé tvary a takisto aj rozumný postoj k prírode vďaka  používaniu recyklovaných, surových materiálov, dominantných prvkov. Chlad kovu a teplo dreva, to všetko zahŕňa industriálny štýl.

Vznikol po druhej svetovej vojne, kedy sa americké továrne z miest sťahovali na periférie. V mestách zostali opustené industriálne budovy, ktoré sa stali domovom umelcov, bohémov, ktorí z nich tvorili svoje ateliéry. Postupne si našli obľubu u mladých ľudí, ktorí bývaním v starých priemyselných budovách nachádzali vidinu lacného bývania. Dnes to už neplatí. Bývanie v takzvanom „lofte“ je dnes luxusným bývaním s typickými vysokými stropmi, ponechanými kovovými konštrukciami a veľkými pôvodnými oknami.

Na vytvorenie industriálneho štýlu však netreba vlastniť loft. Kombináciou správnych materiálov, farieb a kusov nábytku dokážeme vyčariť príjemný interiér pre Váš život aj v klasickom „dvojizbáku“ alebo rodinnom dome.

Škandinávsky štýl

V jednoduchosti je krása. Tento výrok je dokonalou interpretáciou škandinávskeho dizajnu. V poslednej dobe sa stáva stále obľúbenejším a populárnejším.

Ako vyplýva už z jeho názvu, tento štýl má svoje korene v severoeurópskych  krajinách – Dánsku, Fínsku a Švédsku. Každá z týchto krajín vnáša škandinávskemu štýlu svoju osobitosť, ale vo svojej podstate majú mnoho spoločného – čisté línie, jednoduchý a funkčný dizajn, prírodné materiály a hlavne veľa, veľa svetla.

Súčasnému štýlu nahráva funkčná jednoduchosť, hladké línie a svetlé farby, ktoré sú príznačné pre tento štýl. Biela farba a drevo doplnené o kontrastné farebné doplnky, ktoré dotvárajú hravosť Vášho domova v škandinávskom interiéri. Aj také môže byť vaše bývanie!

Prímorský štýl

Alebo domov plný sviežosti a voľnosti!

Milujete more? Chcete mať pocit, že ste na dovolenke každý deň, keď sa vrátite z práce? Milujete bielu, modrú, pastelové odtiene rôznych farieb a prirodzenosť dreva? V tom prípade je primorsky štýl práve pre Vás!

Je veľa ,,odtieňov“ tohto štýlu, existuje napríklad štýl Seaside, ktorý je charakteristický typickými doplnkami, ktoré sú príznačné práve pre život na pobreží. Obsahuje farby inšpirované morom, nebom a pobrežím a to odtiene modrej a zelenej s bielou či béžovou, pripomínajúcou piesok na pláži.

Príznačné sú prúžky, kvetované vzory, tkaniny, ratan i drevo. Vhodnými doplnkami môžu byť aj suveníry z dovolenky ako napríklad mušle alebo loďka vo fľaši, či zmenšenina kormidla, kotva, dokonca aj lodné laná.

Provensálsky štýl

Vonia levanduľou, nostalgiou, ženskosťou. Tradícia francúzskeho vidieckeho štýlu siaha až do obdobia okolo roku 1800. Naplno sa prejavuje až v 19. storočí ako typický štýl vidiečanov vo Francúzsku. Dnes si nachádza obľubu medzi širokou škálou ľudí, pôsobí pútavo, pohodovo a vyžaruje z neho teplo domova.

Typickými znakmi tohto štýlu sú podlahy z tvrdého dreva, rustikálny ráz interiéru, terakotových dlaždíc, často sú drevené podlahy i drevené stropy natreté bielou farbou, neomietnuté kamenné murivo alebo omietky v pastelových farbách, jemné tkaniny a starožitný biely nábytok, typické dekorácie z oblasti južného Francúzska – sušené levanduľové kytice, košíky z bieleho prútia, charakteristické textílie a podobne.

Dnes je pre tento štýl známe všeobecné pomenovanie vintage.

Námornícky „navy“ štýl

Milujete kontrast? Námornícky štýl Vám ho poskytne. Je charakteristický bielou v kontraste s tmavou modrou. Pruhy, vzory kotiev. Drevené podlahy a doplnky. Toto všetko je typické pre námornícky štýl.

Aby interiér nepôsobil príliš fádne, kontrastná kombinácia modrej a bielej býva doplnená červenou alebo žltou. Tieto farby sú spolu s modrou primárnymi farbami, ktoré sú navzájom čiastočne kontrastné a preto vytvárajú v interiéri súhru jednotlivých prvkov.

Moderný štýl

Pre tento štýl je charakteristický vysoký lesk povrchov a rovné línie. Hrany, priamočiarosť, čistota, svetlo… Prírodné odtiene farieb ale hlavne biela! Lesk ako znak luxusu. To všetko je znakom modernej doby a trendov.

Naše interiéry dopĺňame o drevené prvky, ktoré zjemňujú na prvý dojem tvrdosť interiéru a do chladnej bielej miestnosti prinášajú trochu tepla.

Retro štýl

Ste nostalgický typ, no obľubujete aj modernú dobu? Pre Vás je ako stvorený retro štýl, ktorý v sebe ukrýva nestarnúce ikony, ktoré sú moderné už niekoľko desaťročí. moderny interiér je dopĺňaný takzvanými retro prvkami, ktoré pochádzajú z 50., 60. či 70. rokov minulého storočia. Eames, Jacobsen, Rietweld, Breuer a mnohí ďaľší dizajnéri, vytvorili ikonické kúsky nábytku a doplnkov, ktoré vo Vašom interiéri nikdy nezostarnú.

Pre retro štýl sú typické sýte farby, geometrické vzory a syntetické materiály.

Prírodný štýl

Milujete prírodu? Chcete sa doma cítiť ako v lese, vdychovať vôňu dreva, cítiť teplo materiálov? Radi pre Vás navrhneme interiér, ktorý bude spĺňať všetky tieto kritériá.

Nábytok z masívneho dreva a prírodné odtiene zemitých farieb a svetlosť bielej vytvorí dokonalý súlad s prírodou aj v interiéri.

Biely interiér

Aj pre tých z Vás, ktorí milujú bielu farbu, máme pripravenú variantu. Biela je symbolom čistoty, jednoduchosti, sviežosti a svetla. Celo-biely interiér zahŕňa biele podlahy, steny, nábytok či stropy. Aby však Váš interiér nevyzeral stroho je doplnený kontrastnými žiarivými tónmi žltej, červenej, modrej, ružovej a iných pestrých farieb. Doplnky ako koberce, vázy, závesy, obrazy a vankúšiky dotvárajú Váš interiér na dokonale zladený celok, ktorý je súčasťou najmodernejších trendov v interiérovom dizajne.