Návrh RD Trnava

Tento návrh rodinného domu v Trnave je koncipovaný v minimalistickom  štýle s použitím jednoduchých elegantných tvarov a nadčasových farieb a materiálov. Neutrálna sivá farba doplnená o doplnky v antracitovej sivej a interiér poprepletaný dekorom dreva dodáva tomuto domu osobitý charakter.

Obývacia izba je spojená s kuchyňou a jedálňou. Krásne veľké francúzske okná len podčiarkujú čaro tohto priestoru.

Spálňa je rovnako ladená v sivých odtieňoch, doplnená o nápaditý drevený a tehlový obklad, ktoré spolu napriek rozdielnosti materiálov pekne harmonizujú. Spálňa je prepojená so šatníkom skrytým za posuvnými drevenými dverami so krytým kovaním a rodičovskou kúpelňou.

Rodičovská kúpelňa je zladená so spálňou. Dominantou sa stáva zaujímavý obklad a medené doplnky. V kúpeľni sa tiež nachádza kozmetický kútik s elegantnými visiacimi svietidlami.

Táto multifunkčná miestnosť je zariadená tak, aby vyhovovala pri práci ale slúžila rovnako aj ako hosťovská izba. Priestranný vstavaný šatník tiež poskytuje dostatok úložného priestoru. Atmosféru miestnosti dotvára výrazná tapeta v horčicovej farbe.

Detské izby v tomto rodinnom dome sú navrhnuté pre dvoch nezbedníkov. Staršiemu chlapčekovi rodičia izbičku chceli zariadiť tak, aby mu slúžila dlhodobo. Keďže má momentálne iba dva roky, v izbe sa nachádza dostatok úložného priestoru na oblečenie i hračky, otvorený priestor na hranie ale tiež priestranný písací stôl na neskôr na písanie úloh či kreslenie. Hravú atmosféru izbičky dotvára tapeta a postel v tvare domčeka.

Druhá detská izbička je pre bábätko. V izbe je dostatok úložného priestoru na oblečenie i hračky ale hlavne dostatok miesta na hry a oddych. V izbe je použitý typový nábytok, aby sa dala v budúcnosti jednoducho prerobiť pre potreby staršieho dieťaťa.

V dome sa nachádza aj druhá kúpelňa, ktorá je určená pre deti. V návrhu sme použili rovnaké nadčasové materiály ako v rodičovskej kúpeľni, ale doplnené o pestrejší vzorovaný obklad a doplnky v pastelových farbách.

Pri kúpeľni je tiež samostatná toaleta navrhnutá v rovnakom štýle s farbách.