Návrh dvojizbového bytu v centre Bratislavy

Pokoj, oddych, čistota, harmónia, hravosť, smiech, komfort… to všetko tvorí tento dokonalý DOMOV.

Návrh dvojizbového bytu v centre Bratislavy spĺňa všetky požiadavky na pohodlný život najiteľov bytu. Cieľom  návrhu bolo vytvoriť príjemné prostredie pre majiteľov bytu a to použitím neutrálnych 

základných farieb ako je biela, sivá alebo farba dreva. Moderný interiér, ktorý pôsobí trendovo no nie chladne, ale naopak útulne, je pripravený na to, aby sa stal domovom pre mladú generáciu no aj starších ľudí.

Komfortné bývanie dopĺňa kuchynská linka na mieru s množstvom úložného priestoru a sedením pre 4 osoby. Jedálenská časť je od obývacej oddelená nenápadným paravánom z drevených dosák.V obývacej časti je situovaná sedacia súprava s kreslom na čítanie alebo oddych. Oproti sedacej súprave sa nachádza vstavaný nábytok, ktorý slúži ako úložný priestor a zároveň skrinka na televíziu. Hravé bývanie sa v tomto byte odráža na každom kroku. Príkladom je pestrý obklad v kuchyni alebo kúpeľni spolu s pestrofarebnými kusmi nábytku a doplnkami alebo vloženými farebnými kusmi vo vstavanom nábytku.V kuchyni na stene za jedálenským stolom je použitá umývateľná farba na steny, na ktorú je možné písať s fixkami. Nákupný zoznam sa tak stane neprehliadnuteľným, babičkin recept nezabudnuteľným a každé raňajky zábavnejšími.V byte sa nachádza množstvo úložného priestoru. Hlavný šatník sa nachádza v spálni. Dostatok úložného priestoru poskytuje rovnako vstavaný šatník v chodbe bytu, ktorý sa rozprestiera po celej dĺžke chodby. Je oživený farebnými kubusmi, ktoré je možné využiť na sedenie pri obúvanie alebo odkladanie drobných predmetov.Zaujímavosťou sú tiež dvere. Do kúpeľne vedú posuvné dvere s lištou. Ostatné dvere sú opticky predĺžené až po strop obložením steny s rovnakou štruktúrou ako dvere. Tým je dosiahnutá harmónia vstupného priestoru.Pohodlný spánok poskytuje priestranná posteľ v spálni. Intímnu atmosféru tohto priestoru dopĺňa záves, vstavaný nábytok a moderné stojace osvetlenie.V interiéry bytu je použitá na stenách iba biela farba, ktorá v byte dovoľuje šíreniu svetla, opticky ho teda robí svetlým. Biela je tiež znakom čistoty. Byt preto vďaka bielym stenám nepôsobí iba moderne a svetlo ale taktiež čisto a uhladene.